Rodina a vztahy

K pololetnímu vysvědčení dítěte se postavte čelem

Sotva se děti vrátily po Vánocích zpět do školy, blíží se další, tentokrát pololetní volno. V některých regionech na ně navazují 7denní jarní prázdniny, což dohromady dělá 10 dnů, které je třeba vyplnit aktivitami. Ještě předtím čeká ale rodiče zhodnocení toho, jak se jejich školáci snažili první pololetí školního roku. Dávejte si pozor, abyste to nepřepískli s reakcí na špatné známky. Pokud dítě chválíte a berete na výlety jen v případě dobrého prospěchu, nemusíte se dočkat kýženého efektu.

Kategorie

Nejčtenější články

Má smysl kupovat hnízdečko pro miminko?

Možná už jste je někde zahlédli. Na první pohled vypadají jako jednoduché látkové lůžko s mantinelem na všech stranách. Řeč je o hnízdu pro miminko, kterému se nejčastěji říká prostě „hnízdečko“.

Jak vybavit dětskou postýlku?

Jste-li nastávajícím rodičem, určitě nám dáte zapravdu, že týdny od oznámení těhotenství utíkají jako voda. Zařídit je toho potřeba víc než dost, a každý den je tak často vyplněn do poslední minuty. Záležitosti, které se zprvu jeví jako jednoduché, vám možná nakonec vezmou nejvíc času. Ku příkladu taková dětská postýlka.